TOP10 ročníku 2002

05.07.2024

Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Již jsme představili ročníky 20062005, 2004, 2003 dnes odtajníme TOP10 hráčů ročníku 2002 a tím letošní sérii uzavřeme. Výsledky vzešly z hlasování naší redakce a dalších 10 osobností, které jsme oslovili. U jednotlivých hráčů vždy naleznete i loňské pořadí v tomto žebříčku. Sledovali jsme působení hráčů v nejvyšší juniorské soutěži, v Národní lize, v 1. lize, ale největší vliv samozřejmě měly starty v Superlize a v zahraničních soutěžích. V základní části nejvyšší soutěže se letos v zápisech o utkání objevilo 33 hráčů ročníku 2002 a k nim se přidalo 3 brankáři. 

foto: Tatran Střešovice
foto: Tatran Střešovice

1. místo (2.)

Matěj Havlas (Tatran Střešovice)

Zlaté dítě českého florbalu se posunulo na první místo. Kam přijde, tam se vyhrává. Dvojnásobný juniorský mistr světa má obrovský podíl na třech triumfech Tatranu v letošní sezoně a neohroženě drží pozici nejlepšího českého levého křídla. 

1. místo (2.)

Filip Forman (FBC Kalmarsund)

Má za sebou první kompletní sezonu ve švédské SSL a nevedl si vůbec zle. Zařadil se mezi klíčové hráče Kalmarsundu a především v začátku ročníku byl v produktivitě SSL velmi vysoko. Je velká škoda, že finiš jeho sezony ovlivnilo nepříjemné zranění.

3. místo (3.)

Tomáš Hanák (Tatran Střešovice)

Střelec zlatého superfinálového gólu má za sebou další vynikající sezonu a má velký podíl na historickém ročníku Tatranu. Velmi nahlas si tak říká o pevné místo v národním týmu pro nadcházející mistrovství světa.

4. místo (5.)

Adam Hemerka (Classic SC)

Patřil k důležitým hráčům finského velkoklubu, se kterým došel až do finále F-liigy. Z pozice obránce zaznamenal v základní části 21 bodů a Classic jistě lituje, že se rychlonohý obránce vrací zpět do Mladé Boleslavi.

5. místo (4.)

Petr Majer (Westend Indians)

Ve své druhé finské sezoně byl neproduktivnějším hráčem svého týmu a celkově se 46 body skončil v TOP20 bodování F-liigy. V play off pak jeho produktivita trochu klesla, ale i tak pomohl Indians do semifinále. Teď se vrací do Česka a bude nosit dres Tatranu.

6. místo (-)

Lukáš Punčochář (Florbal MB)

Brněnský odchovanec nastřílel z pozice obránce 18 branek a celkově nasbíral 27 bodů. Mluvilo se o jeho odchodu do zahraničí, ale nakonec setrvá v Boleslavi i v příští sezoně a bude jedním z klíčových mužů v boji o mistrovský titul.

7. místo (-)

Matěj Pěnička (EräViikingit)

Zaznamenal pouze o 1 bod méně než Petr Majer. Na druhou stranu s bilancí -46 patřil mezi 6 nejhorších hráčů soutěže. Přestože se jeho týmu hodně nedařilo, tak se postupně probojoval do národního týmu a je v reálném boji o mistrovství světa.

8. místo (9.)

Ondřej Kawulok (FbŠ Bohemians)

Pravoruký univerzál má za sebou velmi povedenou sezonu. V základní části posbíral 32 bodů a patřil k nejvytěžovanějším mužům družiny Michala Jedličky. Stejně výraznou roli hrál i v play off, kde se však Bohemce nedařilo podle představ.

9. místo (8.)

Karel Petrák (FbŠ Bohemians)

Starší z bratrské dvojice opět potvrdil roli střelce a držel si průměr takřka jedné branky na zápas. I přes nabídky z jiných klubů podepsal v Bohemce novou smlouvu a bude tak pokračovat po boku svého bratra.

10. místo (7.)

Matouš Burian (BLACK ANGELS) 

Meziročně ubral 14 bodů ze své produktivity v základní části, ale i tak patřil ke klíčovým hráčům svého týmu. Při trablech Black Angels mu přistálo na stole mnoho nabídek ze Superligy i ze zahraničí a bude zajímavé sledovat, zda na podzim oblékne dres Pardubic.

Oproti minulé sezóně z TOP10 vypadli Jan Peška (6.) a Matěj Čermák (10.)

Loňský žebříček naleznete ZDE